wybierz język
 

Systemy kominowe

 

Współpraca

Oferta współpracy skierowana jest do hurtowni oraz przedsiębiorstw, które poszukują sprawdzonego dostawcy kominów systemowych i chcą uczestniczyć w dystrybucji produktów cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

więcej
 
 

Pobierz katalogw formacie PDF

Katalog produktów pobierz
 

Sposoby wykończenia kominów systemowych

Główny komin w każdy domu powinien nie tylko dobrze pełnić swe funkcje, ale też estetycznie wyglądać, a nawet być ozdobą budynku. Komin ceramiczny może zostać wykończony identycznie, jak elewacja domu, lub też za pomocą innych materiałów.

Nie zapominajmy, że część komina wystająca ponad dach, to element niezwykle narażony na uszkodzenia. W związku z tym materiał do wykończenia komina musi wyróżniać wysoka trwałość i odporność, np. na wysoką temperaturę i inne czynniki.

Ważne jest też, aby ściany komina zostały wykończone materiałem spełniającym szereg warunków technicznych. Powinniśmy wybierać materiały odporne na różne czynniki atmosferyczne, np. opady czy mróz, a także niepalne i nietopliwe.

Dbałość o te warunki ważna jest przede wszystkim ze względu na różne czynniki oddziaływujące na komin, szczególnie jeśli chodzi o wysoką temperaturę wewnątrz systemu i niskie temperatury na zewnątrz.

 

powrót