wybierz język
 

Systemy kominowe

 

Współpraca

Oferta współpracy skierowana jest do hurtowni oraz przedsiębiorstw, które poszukują sprawdzonego dostawcy kominów systemowych i chcą uczestniczyć w dystrybucji produktów cieszących się ogromnym zainteresowaniem.

więcej
 
 

Pobierz katalogw formacie PDF

Katalog produktów pobierz
 

Poradnik

Jak powstają rury ceramiczne do systemów kominowych Hoch >>

Proces produkcji elementów ceramicznych najwyższej jakości wymaga zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych. Proces powstawania i produkcji rur ceramicznych i innych elementów systemów kominowych możesz poznać dzięki filmowi, w którym zaprezentowane zostały kulisy ich tworzenia.

 

więcej
 

Instruktaż montażu komina HOCH Uniwersal >>

Jak zamontować komin HOCH Uniwersal? Można się tego dowiedzieć z 7-minutowego filmiku instruktażowego. Pokazujemy w nim sposób montażu krok po kroku:
1. Przygotowanie elementów systemu kominowego i potrzebnych narzędzi.
2. Przygotowanie izolacji fundamentu.
3. Murowanie obudowy komina.
4. Wycinanie otworów w pustakach.
5. Montaż elementów ceramicznych oraz wełny.
6. Zakończenie montażu.

 

więcej
 
Kominy systemowe a murowane

Kominy systemowe a murowane >>

Obecnie systemy kominowe cieszą się znacznie większym zainteresowaniem wśród Klientów, niż kominy murowane. Przewaga kominów systemowych nad tradycyjnymi rozwiązaniami wynika z wielu zalet systemów, takich jak oszczędność, wygoda czy ekologia.

 

więcej
 

Bezpieczny komin do kominka w domu drewnianym >>

Dom z drewna z kominkiem w środku? Wiele osób zastanawia się, czy to jest możliwe i przede wszystkim bezpieczne. Odpowiadamy: Tak, ale jeśli zamontujemy odpowiedni kominek i komin systemowy.

 

więcej
 
Wysokość komina

Wysokość komina >>

Aby komin systemowy był w pełni efektywny, należy zadbać o jego odpowiednią wysokość. Mierzymy ją od poziomu trójnika spalinowego aż do wylotu nad dachem.

 

więcej
 

Jaki komin wybrać – kilka słów o kominach systemowych >>

Komin od wieków stanowi integralną część domu, zajmując w nim centralne miejsce. Paleniska, a później kominy, na przestrzeni lat zmieniały swoja formę i sposób wykonania, zapewniając domownikom coraz większy komfort. W ostatnich latach pojawiły się na rynku produkty, które czynią każdy dom jeszcze bardziej bezpiecznym, ekonomicznym oraz funkcjonalnym – kominy systemowe.

 

więcej
 

Sposoby wykończenia kominów systemowych >>

Główny komin w każdy domu powinien nie tylko dobrze pełnić swe funkcje, ale też estetycznie wyglądać, a nawet być ozdobą budynku. Komin ceramiczny może zostać wykończony identycznie, jak elewacja domu, lub też za pomocą innych materiałów.

 

więcej
 

Wybór odpowiedniego typu komina >>

Dzięki dobrze dobranemu kominowi zyskujemy gwarancję, iż w naszym domu prawidłowo będzie funkcjonował piec grzewczy czy kominek. Odpowiedni system kominowy jest gwarancją wygodnego użytkowania i niezawodnego działania na długie lata, a tym samym źródłem spokoju i bezpieczeństwa.

 

więcej
 
Optymalna średnica komina

Optymalna średnica komina

Przewód dymowy, czyli otwór, który mierzony jest w środku rury ceramicznej, powinien mieć odpowiednią średnicę. Uzależniona jest ona od czynników, takich jak wysokość komina, a także typ kotła bądź kominka. Ponadto powinna zostać zweryfikowana w instrukcji pieca/kominka, która zawiera wymagania producenta.

 

Bezpieczeństwo systemów kominowych

Bezpieczeństwo systemów kominowych >>

Systemy kominowe to rozwiązanie całkowicie bezpieczne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii oraz materiałów najlepszej jakości, kominy systemowe działają prawidłowo, nie stanowiąc zagrożenia dla domowników.

 

więcej
 
Gwarancja na komin systemowy

Gwarancja na komin systemowy >>

Klienci firmy Hoch otrzymują 30-letną gwarancję na systemy kominowe. Producent jest w tym przypadku gwarantem, natomiast podstawę do rozpatrzenia stanowi faktura VAT wydana na kompletny system kominowy, razem z elementami, takimi jak kołnierz oraz stożek komina.

 

więcej
 

Błędy popełniane przy budowie kominów systemowych >>

Aby stać się posiadaczem w pełni funkcjonalnego komina systemowego, należy wystrzegać się błędów przy budowie. Poniżej prezentujemy najczęściej popełniane błędy, takie jak opieranie o komin stropów czy podłączanie kilku urządzeń grzewczych do jednego przewodu spalinowego.

 

więcej